След спирането на валежите беше възобновена работата по подмяната на ВиК съоръженията в зоната около ул. „Леденика“ в район „Централен“. В момента се работи по изграждането на канализацията. Сегашните тръби са с обратен наклон и районът се наводнява при всеки дъжд.
След подмяната на водопроводната мрежа ще бъдат изградени нови паркинги, тротоари и настилки. Стойността на ремонта е 4,8 млн. лв.
Хората от квартала настояваха при реконструкцията да бъде запазена голямата бяла топола и тя ще остане.