Приключи укрепването на двете подпорни стени на ул. „Поп Харитон“ на Бунарджика, паднали при обилните валежи на 5 и 6 декември м. г., „Предстои демонтажът на кофражите“, съобщи зам.-кметът по строителството на район „Централен“ инж. Тошо Пашов. След срутването на старите съоръжения на хълма първо бяха демонтирани кабелите и електрическите стълбове, после мястото беше разчистено и започна укрепването. Едната стена беше завършена още в края на февруари, работата по другата продължи по-дълго, защото теренът е труден.
Това не са единствените проблемни подпорни стени по хълмовете, защото повечето от тях са изградени преди 80-100 години и не отговарят на съвременните изисквания. „Трябва да има фонд със средства за ремонт на тези стени, ние сме ги заснели и описали, знаем в какво състояние са и трябва да бъдат укрепени поетапно, за да не се стига до аварийни ситуации“, категоричен е кметът на „Централен“ Георги Стаменов.